Prečo vstáva 15 mesačný syn s úplne precikanou plienkou?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

môj 15 mesačný syn vstáva posledné štyri dni ráno s úplne precikanou plienkou. Dnes ráno o štvrtej bol celý mokrý. Precikal plienku a aj pyžamo. Nikdy predtým sa mu to nestávalo.

Môže byť prechladnutý?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

úplne presne neviem, čo sa mu nikdy nestalo. Nikdy sa nepocikal? Alebo sa nikdy nepocikal v noci?

Ak sa už nepocíkaval v noci a teraz sa začal, môže to byť spôsobené mnohými faktormi. A to - infekcia, stres, rast zúbkov, väčší príjem tekutín večer a v noci, prípadne nejakého druhu pokrmu vo večerných hodinách (uhorka, rajčina, melón).

Vhodné vyšetriť močový sediment, či nejde o infekt močových ciest.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas