Prečo začali 4,5 ročnému synovi vypadávať vlásky?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému s vypadávaním vlasov u 4,5 ročného syna. Doteraz bolo všetko v poriadku, nikdy sme nič podobné neriešili. Syn je zdravý.

Dnes pri česaní vlasov mu však začali vypadávať. Nie sú to celé chumáčiky, ale keď som ich prečesala prstami, vždy mi ich pár zostalo v ruke. Ako keby ulomené, korienky som nevidela. Syn prekonal Covid-19 vo februári s ľahkým priebehom, ďalej len bežne škôlkárske ochorenia. Naposledy minulý týždeň virózu so soplíkmi, vlhkým kašľom, bez teploty.

V strave je prieberčivý, zelenine teda veľmi nedá, ale mäso je rozhodne najobľúbenejšie (čítala som, že to môže byť spôsobené nedostatkom železa). Nasadila som vitamíny (C a D berie bežne).

Ako ďalej postupovať?

Mám počkať, alebo sa hneď objednať lekárke?

Čo mohlo tento stav spôsobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné lekárske vyšetrenie s odbermi, prípadne aj sonografiou brušných orgánov a kožným konzíliom. Za stavom môže byť viacero príčin, bez výsledkov vyšetrení sa nedá povedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas