Prejavila by sa DMO na MRI mozgu u 7 mesačného dieťatka?

Zodpovedané
11. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka má spomalený PMV. Narodila sa predčasne s nízkou pôrodnou hmotnosťou. Podľa MRI je jej mozog bez patologických zmien a nálezov.

Je možné v tomto prípade vylúčiť DMO?

Prejavila by sa DMO na MRI mozgu u 7 mesačného dieťatka?

Ďakujem

Dobrý deň,

DMO je diagnóza, ktorá sa hodnotí na základe kliniky, psychomotorického vývinu a neurologického vyšetrenia. Samozrejme sú aj isté známky ako zakrvácané ložiská a iné zmeny, ktoré by mohli byť z MR zjavné, ale nie vo všetkých prípadoch.

A teda MR vyšetrenie nie je diagnostická modalita na potvrdenie, alebo vyvrátenie tohto ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas