S akým odstupom po Covide-19 je vhodné očkovať prvými dávkami vakcíny + Rotarix?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

celá rodina máme práve Covid-19 i napriek tomu, že sme 3x očkovaní. Naša 15-mesačná dcérka začala priebeh horúčkou, už má soplíky a kašeľ. Tento štvrtok ju mali očkovať prvými dávkami + Rotarix.

Ako dlho po prekonaní máme počkať, kým ju dáme očkovať?

Ako často môžeme odsávať soplíky?

Liečbu má aktuálne nasledovnú: čipky/sirup proti horúčke, 3x 5 Fenistil kvapky, 3x 2 Nasivin kvapky, Physioderm baby sprej do nosa pred odsatím, vitamíny C + D + probiotiká. Spáva na kline.

Máme ešte niečo pridať/zmeniť?

Dosť prehĺta hlieny.

Mali by sme viac odsávať?

Koľko dní môže mať zvýšenú teplotu/horúčku?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozostup od očkovania by mal byť minimálne 3 týždne od vyzdravenia sa z ochorenia.

Odsávať môžete vždy, keď chcete dcérka uľaviť od hlienov. Neviem aké veľké je zahlienenie, ale pokojne aj 5-6x denne. Pred odsatím vždy physioderm do nosa. Nasivim vždy až do takto vyčisteného nosa.

Teplotu môže mať aj 7 dní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas