Signalizuje zvláštny zápach z úst u 4-mesačného bábätka diabetes?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

doma máme 4-mesačného chlapčeka a občas u neho cítim zvláštny zápach z ústočiek. Je to ako keby acetónový dych, resp. zápach podobný Holtovmu krému. Nie je to stále, niekedy to necítim vôbec. Inak je spokojný, pekne prosperuje a priberá. Bojím sa, či taký dych nie je prejav diabetu.

Treba to riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

hoci diabetes nie je typický pre takto malé dieťa, pri akýchkoľvek pochybnostiach je vždy na mieste aspoň vyšetrenie moču. Nakoľko ale nemá žiadnu kliniku, nepripadá mi to ako možný diabetes.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas