Skoro ročná dcéra spadla z postele. Ako dlho je potrebné ju sledovať?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

skoro ročná dcéra pred štyrmi dňami večer spadla z 80 cm vysokej postele. Rozbehla sa po posteli po štvornožky. Bola tma a neviem, čo si udrela. Hneď začala plakať, ale po chvíľke sa upokojila, poobzerala a zaspala. Celú noc som ju kontrolovala a nevidela som žiadne problémy.

Iba pri pití mlieka, ktoré vypila celé sa jej nechcelo otvoriť oči. Tvrdšie spala, ale nakoniec sa na mňa začala pozerať. Na druhý deň sa zobudila vysmiata. Celý deň sa hrala, chodila a ani raz nezaplakala.

Boli sme aj u obvodnej. Tá ju len prezrela a urobila krvný obraz, ktorý bol v poriadku. Na tele nemala žiadnu modrinku, na hlavičke tiež nič. Hlavičku jej kontrolujem každý deň a nič na nej nevidím. Zreničky pekne reagujú a sú vždy rovnaké. Aj napriek tomu sa stále obávam. Papá ako vždy, niekedy zje všetko, niekedy menej.

Ak by jej niečo, už by sa to prejavilo?

Inak je živá, hrá sa, veľa sa smeje. Nezvracala.

Ďakujem

Dobrý deň,

po páde z výšky treba dieťa sledovať 48 hodín. Po tomto čase by sa všetko závažné malo prejaviť a ďalšie zvýšené kontrolovanie nie je potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas