Spôsobujú čučoriedky tmavú farbu stolice?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

dcéra bude mať o pár dní 1 rok a pred 3 týždňami sa mi sama odstavila od dojčenia, tak sme prešli na Nutrilon. Pije ho 3x denne.

Normálnu stravu moc nechce jedávať. Jediné spapá chlebík s maslom, paradajku, uhorku a ovocie.

Najradšej má čučoriedky, tie jedáva každý deň. Odkedy prešla na umelé mlieko, tak má veľmi tmavú stolicu. Na prvý pohľad vyzerá byť až čierna, ale skôr je to úplne tmavý odtieň zelenej/sivej.

Zo začiatku mala aj problém so zápchou, ale teraz mi už kaká bez problémov každý deň 2 - 3x.

Je táto farba spôsobená umelým mliekom?

Máme ho zmeniť?

Spôsobujú čučoriedky tmavú farbu stolice?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

čučoriedky stolicu zafarbiť takto môžu. Ak však predtým stolica zafarbená nebola a čučoriedky konzumovala, tak to nebude mať súvis. Umelé mlieko by nemalo takto sfarbiť stolicu, ale môže ju takto sfarbiť natrávená krv.

Odporúčanie: Vysaďte na 5 dní čučoriedky, odsledujte stolicu. Ak bude pretrvávať takéto sfarbenie, treba ísť k doktorke. Ak nie, tak je to spôsobené čučoriedkami a môžete byť pokojná a dávať ich potom bez stresu zo zafarbenia stolice ďalej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas