Stačí hrčku na krku môjho syna len sledovať?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

9-ročnému synovi som pred mesiacom našla väčšiu hrčku na pravej strane krku. Boli sme u pediatra, vraj to máme len sledovať. Ja sa však veľmi bojím. Bola by som pokojnejšia, keby mu aspoň zobrali krv, prípadne ho poslali na ORL. V čase, keď som mu hrčku našla, tak nebol chorý.

Mám mu zaplatiť súkromne sono krku?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvné vyšetrenie ani ORL by som neidikovala, keď synček nem iné problémy. Deti majú často zväčšené uzliny po infektoch, či výkonoch na zúbkoch, očkovaniach.

Ak sa Vám uzlina nezdá, je tvrdá či bolestivá, tak je to dôvod na kontrolu sonom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas