Stretli ste sa už s rôzne sfarbenými a hustými vlasmi u 1,5 ročného ostrihaného dieťaťa?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

1,5-ročný syn má v podstate odjakživa zvláštne sfarbené a aj rôzne husté vlasy na hlave. Strihali sme ho už viackrát holiacim strojčekom. Vrch hlavy na Hamšíka, dlhšie, zvyšok krátke, na jednu dĺžku.

Napriek tomu to vyzerá ako keby sme ho nestrihali rovnomerne a celkom často dostávame otázky typu či sme ho strihali, alebo mu vlasy vypadali.

Jedná sa o nejakú chorobu?

Stretli ste sa s takýmto prípadom?

Foto v žltom tričku je z času, keď bol menší a mal vlasy dlhšie a všetky na rovnakú dĺžku ostrihané (dorastené po holení).

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo by ísť o alopeciu areata - ochorenie, ktoré rieši kožný lekár. Je vhodné objednať sa na diagnostiku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas