Štvormesačná dcérka má soplík. Je potrebná návšteva pediatra?

Zodpovedané
9. dec 2020

Dobrý deň,

dcérka bude mať o týždeň 4 mesiace. Ráno a aj keď prídeme zvonku a pred spaním má soplík. Odsávam ho vysávačom. Nie je zelený, netečie. Len počujem, že sa jej ťažšie dýcha.

Je potrebná návšteva u pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Soplík bez teplôt nad 38,5°C určite zvládnete aj doma, presne ako robíte, odsávaním, prípadne môžete do nošteka dávať izotonickú morskú vodu.

Pri masívnejšom výtoku Nasivin, ale tak ako popisujete tak stačí morská voda a potom poodsávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas