Štvormesačný syn má skoro mesiac zvýšenú teplotu. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobrý deň,

môj skoro štvormesačný syn mal viackrát v nose pneumokoka, tak doktorka usúdila, že je to na liečbu anbibiotikami. Dala mu Megamox duo. Keď ich začal užívať, tak mu prvýkrát vystúpila teplota a odvtedy ju má stále zvýšenú. Trvá to už mesiac.

Teplota sa pohybuje od 37,2 do 37,5 °C a prevažne je zvýšená večer. Asi týždeň po dobratí antibiotík sme mali pokoj. Potom prišli soplíky, ďalšie antibiotiká Klacid. Syn má teplotu stále. Aj v priebehu dňa má nad 37,5 °C.

Odkedy berie tieto antibiotiká, tak poriadne nespáva, plače a občas odmietne prsník aj fľašu. Ešte užíva Pyridoxin na hemoglobín. Červené krvinky mal na hranici.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám komplexné vyšetrenie Vašim pediatrom, odbery krvného obrazu aj biochémie, prípadne aj sono bruška.

Čo sa týka teploty, sú v populácii aj niektorí jedinci ktorí majú svoju telesnú teplotu nastavenú vyššiu ako ostatní ľudia. Nakoľko má synček zmenu stavu - odmieta prsník, je nepokojný, tak to nebude jeho prípad a treba zistiť prečo takéto subfebrility stále pretrvávajú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas