Štvorročná dcéra má problém s vyprázdňovaním. Máme ísť na gastro?

Zodpovedané
26. jan 2020

Dobrý deň,

moja štvorročná dcéra mala problémy s vyprázdňovaním.. Mala veľkú a tvrdú stolicu na každý 3. - 4. deň. Bol jej nasadený Duphalac a posledné mesiace sirup Lactulosa.

Tieto oba lieky užíva už rok. Keď dcére nedám sirup, tak má stolicu tvrdú.

Bojím sa, aby nezadržiavala. Keď vidím, že nebola dva dni na potrebe, tak jej dám viac sirupu a ľahko sa vyprázdni v ten deň.

Nemala by som s ňom ísť na gastro?

Nemôže ostať závislá na týchto liekoch?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kombinácia Laktulóza a Duphalac nie je vhodná, nakoľko je to tá istá látka.

V tomto prípade by som dcérku radšej "nastavila" na Forlax. Ak má dcérka problémy dlhodobé, je vyšetrenie vhodné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas