Štvorročná dcérka je už od konca decembra chorá. Ako jej môžeme pomôcť?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

štvorročná dcérka je už od konca decembra chorá. Začalo to kašľom, ale sa jej vôbec nepustil. Stále počujeme hlieny a v noci chrápe. Hlas ma vkuse zaľahnutý hlienami.

Mala v hrdle nejakého bacila, na ktorého brala aj antibiotiká. Hneď ako ich dobrala, tak sa problém vrátil. Bola aj na ORL a tam má všetko v poriadku.

Už 2 mesiace sa trápime a nevieme čo s tým. Brala už aj Erdomed, Solmucol, Trifed a nič. Ráno kvôli hlienom aj kašle.

Môže to byť alergia?

Presťahovali sme sa aj do nového domu a je tu vlhkejšie ako v byte.

Môže to byť príčina?

Ďakujem

Dobrý deň,

vlhkosť je treba objektivizovať. Vlhkomerom by sa mala držať okolo 50 - 60% - ak je viac je to zdraviu škodlivé kvôli plesniam.

Skúste na dennej báze inhalovať Vincentku, začať používať nosné sprchy https://www.cistynos.sk/nosne-sprchy/sinus-rins..., zaraďte na dennej báze vitamín C.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas