Štvorročná dcérka má v hrdle hlien, ktorý nevie vykašľať. Ako jej môžeme pomôcť?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

naša 4-ročná dcérka začala odŕhať ako keby stále nevedela niečo vykašľať. 2 dni na to sa jej spustila nádcha a mala mierne zvýšenú teplotu do 37,4ºC, bola zachrípnutá, nesťažovala sa na bolesť hrdla.

Boli sme u našej doktorky a tá pohľadom do hrdla a pohmatom uzlín usúdila, že má angínu. CRP jej nerobila. Nasadila ATB Ospen a detský Strepsils do hrdla. Dcéra berie už 5. deň ATB, ale stále odŕha. Hovorí, že stále má v hrdle hlien ako keby ho nevedela vykašľať. Má už len menšiu nádchu a troškou suchý kašeľ. Nos denne čistíme morskou vodou a 7. deň inhalujeme Vincentkou.

Prečo je takto chorá?

Môže byť na niečo alergická?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

znie mi to ako bežný respiračný infekt, ktorý potrebuje čas na to, aby sa postupne zlepšil. Postupovala by som aj naďalej podľa odporúčaní lekára ako máte zavedené.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas