Sú nutné antibiotiká, keď má dieťa zatečené hlieny?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

syn bol dnes u doktorky, pretože mal zatečené hlieny a kašeľ. Teplotu nemal. Už to mal 10 dní predtým, potom bol 2 dni v poriadku v škôlke a opäť sa to vrátilo. CRP mal pod 30.

Dostal zelený Trifed sirup, Viburcol kvapky a antibiotiká.

Sú antibiotiká v tomto prípade naozaj nevyhnutné?

Ani veľa nekašle, len kýcha a zateká mu to. Inak je čulý, veľmi živý. Robím mu inhalácie, nahrievanie lampou, teplotu nemá vôbec. Trifed aj Viburcol som mu dala.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

či sú antibiotiká nevyhnutné v tomto prípade určila doktorka, ktorá synčeka pozná. Jeho vyšetrením sa rozhodla pre ich ordináciu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas