Sú ubiehajúce oči u 15 mesačného dieťaťa normálne?

Zodpovedané
8. jún 2019

Dobrý deň,

mojej 14 mesačnej dcérke ubiehajú očká. Začalo sa to v 11. mesiaci, a to postupne smerom k vnútornému kútiku. Naša pediatrička v 12. mesiaci povedala, že je to v poriadku. Vraj v tomto veku svaly oka nie sú pevné. Na kontrolu máme prísť v 15. mesiaci.

Minulý týždeň sme boli u doktorky. Povedala, že je to trošku lepšie a že ešte počkáme.

Je to v 15. mesiacoch v norme, či máme vyhľadať špecialistu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

u detí do 1. roka je škúlenie k vnútornému kútiku (resp. nosu) naozaj v norme.

Ako očko "dorastá", tak sa to zlepšuje. Pri nezlepšení v 15. mesiaci bude vhodné očné vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas