Súvisí zväčšená mandľa, kašeľ a zvláštne dýchanie s možnou alergiou?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

môjmu 3-ročnému synovi na vyšetrení ORL povedali, že má zväčšenú mandľu a pravdepodobne pôjde von. Má však aj iný problém. Už od narodenia u neho pozorujem, že keď dýcha, normálne sa nadýchne, potom však zadrží dych a až následne vydýchne.

V súčasnosti aj kašle, je bez teplôt, sople nemá.

Môžu tieto príznaky signalizovať, že má na niečo alergiu?

Ako by sa dal vyriešiť problém s jeho dýchaním?

Ako môžem u neho liečiť kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

nosná mandľa môže súvisieť s kašľom, teoreticky aj so zvláštnou mechanikou dýchania. Nestretla som sa ešte s takýmto prípadom.

Uvidíte, či po výbere bude pretrvávať problém. Vyslovene prejav alergie to nie je.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas