Súvisí zvracanie dcérky s jej pádom zo stoličky?

Zodpovedané
17. aug 2021

Dobrý deň,

včera na obed spadla trojročná dcérka zo stoličky na chrbátik a hlavu. Poplakala a na nič sa nesťažovala. Poobede sa hrala, zabávala. Aj pojedla všeličo.

Sledovali sme ju na nič sa nesťažovala, nebola ospalá. Večer o 21tej si grgla a vracala. Potom som jej dala čaj aj ten vyvracala. O 23tej zaspala a spala normálne.

O 5tej ráno pýtala čaj a 5:20 ho vyvracala.

Môže to mať súvislosť s tým pádom?

Teraz jej dávam po lyžičkách piť. Spať sa jej nechce.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť aj o vracanie po úraze.

Preto je vhodné vyšetrenie lekárom, aby posúdil jej neurologický stav. Avšak môže ísť o náhodnú koincidenciu brušnej virózy, ktorá by začala či by padla predtým alebo nie.

Inak ako vyšetrením sa na otázku o čo ide nedozvieme odpoveď, preto odporúčam ísť k lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas