Súvisia červené fľaky po kiahňach s tým, že syn je atopik a má celulárny imunodeficit?

Zodpovedané
15. apr 2021

Dobrý deň,

môj štvorročný syn mal kiahne. Po odpadnutí chrást mu na telíčku ostali červené fľaky.

Súvisí to s tým, že je atopik a má celulárny imunodeficit?

Čím ho mám natierať?

Momentálne natierame s Biodermou.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sú to "iba fliačky" a nie vyslovene jazvy tak to by ešte mohlo zmiznúť. Môže to mať súvis s atopiou, teoreticky aj so sekundárnou infekciou.

Ak však ide o jazvy, tie už zrejme nezmiznú. Na odhalené časti treba teraz ako bude slniečko dávať vysoký UVF, existuje aj od Bioderma Cicabio SPF 50+ napr.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas