Syn je 22 dní po podaní Rotarixu a nemá stolicu. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

rozhodli sme sa, že synčekovi dáme vakcínu Rotarix. Prvú dávku dostal v 3. mesiaci. Po telefonickom doporučení od pani doktorky sme mu ju dali v domácom prostredí. Z dôvodu rozšíreného koronavírusu.

Prvú dávku som mu podala 20.03.2020 no od tohto dňa prestal mať môj synček stolicu. Po víkende som volala pediatričke a tá ma ubezpečila, že to nemá s Rotarixom nič spoločné.

Po 10. dňoch som volala znova, že stále nemá stolicu. Má prdy, ktoré strašne zapáchajú. Pani doktorka mi povedala, aby som skúsila rektálnu tyčinku. Po použití tyčinky sa malý vykakal, ale to bolo skôr nasilu, pretože to bolo strašne riedke.

Na ďalší týždeň sme boli osobne u pani doktorky. Skúšala mu bruško a všetko bolo v poriadku. Jej odpoveď bola, že je to normálne, kedže kojím.

Dnes je 10.04.2020 je 22 dní po podaní Rotarixu a môj syn je stále bez stolice. Je to moje prvé dieťa, takže s takýmto som sa ešte nestretla.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám urgentné vyšetrenie lekárom, aj pobalená pre prípadnú hospitalizáciu.

Ak dieťa nemalo 22 dní stolicu, musí sa stolica dostať nasilu, buď mechanicky alebo klistírom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas