Synček má iba teplotu. Čo mu môže byť?

Zodpovedané
5. jún 2022

Dobrý deň,

náš škôlkar išiel ráno do škôlky a nič mu nebolo. Po škôlke teplota 37,8°C a v noci až 39,2°C. Po čipkoch po štyrich hodinách striedania Nurofenu a Panadolu ledva klesla. Nemá ani kašeľ a ani soplík. Trvá to už tretí deň.

Volala som pediatričke a nevedela povedať o aký problém ide. Pred mesiacom synček vybral ATB a aj prvú 10 dňovú dávku Broncho-Vaxom.

Čo mu môže byť?

Aké vyšetrenia odporúčate absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o zápal močových ciest, ale aj akúkoľvek.inú infekciu, či už vírusovú, či bakteriálnu infekciu.

Odporúčam vyšetrenie synčeka.lekárom,.ktorý rozhodne aký vyšetrovací manuál použije, každopádne je vyšetrenie nutné (nie telefonická konzultácia) a bez neho sa nedá nič viac povedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas