Synechia u trojročnej dcérky. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
11. máj 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má 3 roky a v strede vulvy má ako keby na 1 mm zrastené protiľahlé strany.Neviem, či je to iba zrastené, alebo zlepené.

Ako sa to dá oddeliť bez chirurgického zásahu?

Čím by som to mohla potierať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne po teplých kúpeľoch jemne rozťahujte pysky (masážnym pohybom v smere vzniknutej synechie).

1 mm naozaj nie je veľa, použiť môžete napríklad olivový olej, aby to išlo ľahšie. Vhodný je aj Mesocian gél, ktorý to znecitlivý a malo by to byť pre dcérku ešte menej nepríjemné (rozrušenie nemusí byť priamo bolestivé, skôr štípe). Aaplikovať ho po kúpeli a po 15 minútach synechiu rozrušovať.

Následných 7 dní môžete na vulvičku naniesť Infadolan krémik na upokojenie a dať plienočku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas