Synovi sa pri páde zachytila nožička o schod a teraz len leží. Ako mu pomôžem?

Zodpovedané
16. nov 2019

Dobrý deň,

včera som spadla s 8 mesačným synom zo schodov. Dopadol na mňa. Hlavičku si neudrel. Ako som padala chrbátom, tak sa mu nožička zachytila o schod. Boli sme na RTG a zlomeninu nemá.

Kontrolovali mu bedrový kĺb, lebo s tou nožičkou hýbe len minimálne a okrem ležatej polohy sa nehýbe. Ručičkami a hlavičkou pohybuje. Za normálnych okolnosti pekne sedí, stavia sa sám na nôžky a na štyri. Teraz nič, len leží. V lekárni mi dali Ibalgin gel a octanovú masť na striedačku.

Čo ešte mu môže pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko RTG aj synčeka videl ortopéd a potvrdil, že nejde o zlomeninu, tak je potrebné šetrenie a potieranie analgetikami ako robíte.

Ak by stav pretrvával aj po 5 dňoch, je potrebná kontrola u ortopéda (prípadne najlepšie u toho, u ktorého ste boli).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas