Synovi vyšiel pozitívny ster z konečníka na salmonelu. Ako dlho môže byť infekčný pre okolie?

Zodpovedané
11. aug 2020

Dobrý deň,

synovi vyšiel pozitívny ster z konečníka na salmonelu. Už nemá žiadne príznaky.

Ako dlho môže byť infekčný pre okolie?

Doma sme to nikto od neho nedostali.

Ďakujem

Dobrý deň,

salmonella je prenášaná jedlom (zle umytým zeleninou/ovocím alebo mliečnymi zle spracovanými výrobkami - podľa podtypu). Pre okolie teda infekčný nie je.

Ak nepracuje v potravinárstve (čo zrejme nie 🙂 ), tak nie sú žiadne reštrikcie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas