Teplota a zimnica po vybratí kliešťa. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

moja 19 mesačná dcéra po vybratí kliešťa, ktorý nebol ani napitý krvou má teplotu a zimnicu. V noci sa jej trošku spustil soplík. Boli sme aj na pohotovosti a tam ho doktor skontroloval. Povedal, že sa máme ozvať obvodnej lekárke o 3 až 4 dni.

Je to normálne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri prvom výstupe teploty sa nedá povedať či ide o priamu súvislosť s pricucnutím kliešťa, alebo ide o niečo celkom iné - čo je asi pravdepodobnejšie.

Obvodného lekára navštívte v akomkoľvek prípade, že sa stav nelepší alebo si nie ste istá. Či sa Vám nezdá dcérkin stav - nemusíte určite čakať 3 dni.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas