Trojmesačnému synovi netečú slzy. Môže to súvisieť so zablokovanou chrbticou?

Zodpovedané
26. sep 2019

Dobrý deň,

môjmu trojmesačnému synčekovi netečú slzy. Ako dvojtýždňový mal menší úraz. Priateľov trojročný brat mu na gauči skočil na hlavičku, ale nič vážne sa mu nestalo.

Môže to súvisieť so zablokovanou chrbticou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nesúvisí to s ničím.

Slzy sa u detičiek v tomto veku tvoria iba v základnom množstve a nevidieť ich. Inak by mal synček komplet vyschnuté rohovky. Teda boli to už vážne komplikácie, ktoré by ste si určite všimli. Do pár mesiacov určite slzy aj začnete vidieť.

Zablokovanú chrbticu Vás synček určite nemá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas