Trojmesačný syn sa stále zvíja. Aké vyšetrenia by mal podstúpiť?

Zodpovedané
7. okt 2019

Dobrý deň,

môj syn má 3 mesiace a stále sa zvíja ako by ho niečo bolelo. Koliky to nie sú. Vetry a aj stolica odchádzajú pekne. Raz sme dali čípok Paralen a bol ako vymenený. Potom to zase začalo. Niečo ho určite bolí. Lekárka tvrdi, že to je normálne a nevzala mu žiadny výter, ani moč a ani stolicu. Vôbec to nerieši. Uvažujem nad zmenou lekárky.

Ako by ste postupovali vy?

Aké vyšetrenia by mal podstúpiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo Vás vedie k tvrdeniu, že nejde o koliku?

To, že vetry odchádzajú, neznamená, že synček nie je v zvýšenej miere plynatý a teda, že môže byť prítomná bolesť bruška.

Nasadila by som teda Espumisan alebo Sab simplex alebo Simethicon baby, probiotiká, pred dojčením lyžicu repikového čaju a sledovala efekt (dostaví sa často až po 5 dňoch).

Ak synček inak prospieva, priberá, nevracia prúdom, stolica je praženičková, spontánne, močenie 5-8x denne, tak nevyzerá, že by malo ísť o nejaké ochorenie a teda ani, že by boli nutné vyšetrenia dieťatka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas