Uškodí dcére pravidelná aplikácia Aliamare?

Zodpovedané
21. nov 2022

Dobrý deň,

dcérka pravidelne inhaluje každý deň, striedame Libenar a Vincentku. Pred inhaláciou robím dcére toaletu nosa, kedy jej doňho aplikujem sprej Aliamare. Skúšala som jej kvapnúť aj Libenar, ale kvapkanie do nosa odmieta.

Neuškodí jej pravidelné dennodenné aplikovanie tohto spreja?

Je to nutné pred každou inhaláciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ide o preventívne inhalovanie, pri ktorom neriešite zrovna infekt, tak nie je nutná takáto toaleta nos (lebo nos je čistý).

Ak však inhaluje pri ochorení, tak je dôležité, aby bol nos čistý (aby mala inhalácia svoj efekt).

Celkovo však nemá čo uškodiť na pravidelnom streknutí Aliamare. S tým, že odsávanie iba v prípade potreby, nie preventívne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas