Z čoho má 5 mesačná dcéra vysypané intímne časti?

Zodpovedané
28. máj 2021

Dobrý deň,

5 mesačná dcérka sa vyhádzala na intímnych častiach. Má tam červené bodky aj okolo má červené. Zadoček má tiež vyhádzaný. Bruško a nohy vysypané nemá.

3 mesiace používame tie isté plienky Babylove.

Môže to mať z vlhčených utierok Babylove, ktoré majú 99%vody?

Keď jej s nimi utriem tváričku, tak tiež má na nej červené vyrážky. Tie však hneď zmiznú

Ďakujem

Dobrý deň.

na danom stave sa môžu podieľať viaceré faktory.

Takéto pupáčiky sa klasicky tvoria v intímnych partiách vtedy, keď sa dieťatko viac spotí, je dlhšie pocikané/pokakané v plienke, idú mu zúbky, alebo by potrebovalo väčšiu veľkosť plienky.

Ja osobne nie som za používanie akýchkoľvek utierok. Veľmi často majú detičky z nich reakcie a ak je človek doma, je podľa mňa jednoduchšie, ekologickejšie, ekonomickejšie a veľakrát aj pre detskú pokožku lepšie používanie čistej vody. Samozrejme na cesty, návštevy, kočík, kde sa tomu nevyhneme tak občas používať. Len nie na niekoľkokrát dennej báze.

Je pravda, že tie 99%vody by mali byť šetrnejšie k detskej pokožke, ale prečo nepoužiť 100% vodu z kohútika? To je môj názor.

Nakoľko píšete, že takto reaguje aj na tváričku, tak ja by som utierky nepoužívala.

Nateraz ju nechávate veľa bez plienky na hološku, aby sa koža čo najviac vetrala. Nepoužívať utierky iba vodu. Na partie odporúčam pastu s rybím olejom z lekárne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas