Z čoho má môj syn redšiu stolicu, keď sa stravuje stále rovnako?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

3,5-ročný syn má už tretí deň redšiu stolicu. Občas cez deň aj povie, že ho bolí bruško. To doteraz nikdy nepovedal sám od seba. Ale nechodí kakať viackrát za deň. Skôr tak skoro nad ránom a večer. Čiže je tam 10 - 12-hodinový časový rozostup. Stolicu mal zväčša každý 2 - 3 deň. V škôlke nebol už asi 10 dní kvôli chorobe. Tento týždeň začal viac jesť, klasické jedlá a po nich i trošku sladkostí. Stravu má takú ako doteraz.

Akurát premýšľam, že na boľavý prst som mu natrela Fungicidin masť v tenkej vrstve po dezinfekcii Betadinom, a teda či to nemôže byť z toho, ak si to v noci z prsta oblizol. Natierala som mu to po 2 večery. Viem, že je to zrejme malá šanca, aby to bolo z tohto, ale beriem do úvahy už každý jeden faktor, ktorý by mu mohol spôsobiť problém so stolicou. Hneď som mu podala Probiotiká BioGaia. S deťmi z rodiny bol naposledy pred týždňom. Niekto nič nemá. Žiadne iné príznaky som nepostrehla.

Mám redšiu stolicu riešiť s lekárom?

Aké príznaky si mám ešte všímať?

Môže to byť nejaký vírus, ktorý sa prejavuje redšou stolicou?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to ako slabá črevná viróza - mohli ste ju na synčeka preniesť vy. A ani ste nemuseli poznamenať, že ju máte, lebo aj u synčeka je našťastie vo veľmi ľahkej forme. Probiotiká a čas by to mali vyriešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas