Z čoho môže 6 ročná dcérka ráno opakovane zvracať?

Zodpovedané
15. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka má 6 rokov a už tretí rok sa jej stáva, že sa ráno po zobudení pozvracia. Stále iba ráno hneď, keď vstane a iba raz. Prikladám foto s časovými údajmi.

Stres sme vylúčili. Naša pani doktorka povedala, že diétna chyba.

Mohlo by to byť aj niečo iné?

Môže takto reagovať napr. pri virózach?

Včera ráno mala riedku stolicu a dnes ráno sa opäť povracala.

Štyri dni dozadu mala zvýšenú teplotu 37,5°C. Teplotu mala poobede a cez noc, nič sme na to nepodávali inak bola úplne v poriadku. Do škôlky nešla, nechali sme ju doma.

Z čoho by mohlo byť to vracanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko teraz vracaniu predchádzala riedka stolica, dávala by som to do priameho súvisu s črevnou virózou. Momentálne je toho naozaj všade veľa.

Celkovo tie intervaly sú skôr náhodné a málo časté. Žiadna pravidelnosť, ktorá by ma znepokojovala a pri ktorej by som uvažovala nad inými diagnózami. Pravidelné ranné vracanie sa odosiela k neurológovi na vylúčenie neuro diagnóz. Ale toto by som tam určite neposielala a prikláňam sa tiež k úvahe o dietnej chybe.

Inak chválim Vás za takýto "denník".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas