Z čoho môže mať 15-mesačný synček už 5 týždňov zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobry deň,

môj 15-mesačný syn má 5. týžden zvýšené teploty namerané v konečníku. Po odrátaní mal najskôr 38,8°C. Potom sa znižili 37,3 - 37,8°C každý deň a stále.

Prerezali sa mu 3 stoličky po sebe a vyzerá to, že vychádza aj očný zub. Robili mu 4x CRP a vyšlo nízke. Brali mu komplet krvný obraz a ten vyšiel ok. Iba mal nízke železo, na ktore berie lieky. Brali mu aj výtery a boli negatívne.

Poslali nás aj na krčné, ale tam nič nenašli. Tam mu tiež robili výtery a vyšli negatívne. Mal tri týždne biele až žlté sopliky. Užívam Pamycon a pravidelne som odsávala vysávačom.

Dnes sa mu soplíky spustili znovu. Má ich biele a vytekajú mu z nošteka. Keď som skúšala odsať, tak ich mal málinko. Inak je taky nervózny, ale to pripisujem zubom. Inak je veselý a čulý.

Doktorka nám odporúčila vitamíny 22 vitamínov. O dva týždne ideme na dovolenku. Bojím sa, aby sa mu tam teploty nezvýšili. Teplotu mu už často nemeriam - iba ráno a večer.

Čo nám odporúčate vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nič iné ako Vaša pani doktorka. Je dôležité, že ste v jej sledovaní, že sa robili krvné testy, ktoré sú negatívne a že sa sleduje hladina železa a dopĺňa sa nateraz.

Ešte by som asi zvážila odoslanie dieťaťa na sono brucha a krku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas