Z čoho sa dcérke šúpe koža na prstoch?

Zodpovedané
25. apr 2021

Dobrý deň,

dcérka má 2 roky a 7 mesiacov a šúpe sa jej koža na prstoch. Začalo to na rukách od palcov a teraz už aj na nohách. Premasťujem Infafolanom. Kožnej sme foto posielali emailom, že netreba prísť a mám začať mastiť s Dexeryl masťou. Viac sa nevyjadrila.

Zajtra ju chcem ísť teda kúpiť. Dcérka nebola a ani nebýva chorá, ani teplotu nemala. Dezinfekciu a ani dezinfekčné mydlo nepoužívame, uteráky máme každý člen domácnosti svoj. Nesvrbí ju to.

Z čoho to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dcérka nemala teplotové ochorenie, bolesti bruška, zapálené očká, tak pôjde o nejakú kožnú reakciu, nesúvisiacu s infekčným ochorením a teda by liečba mazaním mala byť účinná. Presne prečo sa to stalo Vám bohužiaľ povedať neviem.

Kúpila by som v lekárni aj Nutrolin B sirup a dávala dcérke 2x denne po 5 ml.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas