Z čoho sa synovi vytvorili fľaky a afty v hrdle?

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

môj syn mal včera teplotu 37,8°C a dnes som mu našla v hrdle fľaky a ako keby malé afty. Sťažuje sa na bolesť pri prehĺtaní.

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o herpangínu - vírusové ochorenie, ktoré spôsobuje bolesť v hrdle, sťažené prehĺtanie, horúčky.

Neviem vek dieťaťa. Podľa veku zvoľte niečo na dezinfekciu hrdla - Tantum verde, Glimbax, od teploty (nad 38°C). V prípade výraznejšieho diskomfortu a bolesti Paralen podľa hmotnosti. Pár dní kašovitá strava. Hlavne, aby prijímal tekutiny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas