Z čoho sa tvorí opakované začervenanie oka, keď je už zápal vyliečený?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

dcéra mala zápal oka, ktorý sa jej vyliečil. Dnes sa jej opäť objavuje pri oku začervenanie. Vyzerá to ako keby ju uštipol hmyz. Objaví sa to len na chvíľu, potom to zmizne. Nebolí ju to a ani nesvrbí.

Z čoho sa jej môže tvoriť opakované začervenanie?

Ďakujem

Dobrý deń,

teraz sú takéto virózy, ktoré sa prejavujú červenými očkami. Takže ešte nie je úlne vyliečená, ak je iba začervenanie. Stačí kvapkanie O-Septonex.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas