Zatiaľ nechodiace dieťa dáva pri státi nožičky dovnútra. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

moje dieťa ešte nevie chodiť, ale nožičky dáva pri státi dovnútra. Chodidlá teda nemá rovno.

Čo nám odporúčate?

Mám mu dávať obuv?

Ďakujem

Dobrý deň,

obuv určite nie. Neviem či myslíte, že tak prepadá klenba ako keby dovnútra, alebo dáva k sebe oblasť prštekov. Každopádne stav je vhodné odkonzultovať s detským fyzioterapeutom, a nožičky každýkrát nateraz naprávať do správnej polohy.

Topánočky až pri stabilnej chôdzi. Nakoľko môže ísť o nejaký problém, tak je vhodná konzultácia fyzioterapeuta. Ten Vás aj nasmeruje podľa problému k výberu prvých botiek do budúcnosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas