Znamená sfarbenie okolo úst do modra problém so srdiečkom?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

moja dcérka má 4 mesiace. Sfarbenie okolo úst má do modra, aj na nosovom korení medzi očami.

Ak by mala niečo so srdiečkom alebo pľúcami, tak aké by boli príznaky?

Môžu byť aj skryté príznaky?

Odhalila by pediatrička už nejaký problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

modranie okolo pier sa hodnotí komplexne. Ak dieťatko prospieva, priberá, nezadýchava sa pri pití alebo aktivitách bežných, tak nie je príznakom ochorenia srdiečka.

Pani doktorke to treba preto vždy spomenúť a vzhľadom k ostatným aspektom (ktoré som vypísala) to vyhodnotí a dieťatku určí či je nutné kardiologické vyšetrenie alebo nie je.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas