Znamenajú vyrážky na tvári bábätka počas dojčenia alergiu?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

mojej 5-mesačnej dcére sa počas dojčenia urobia červené vyrážky na tváričke. Najčastejšie sú okolo očí a na líčku. Vyrážky zmiznú asi 1 - 2 hodiny po dojčení. Občas ju dokrmujem umelým mliekom. Vyrážky sa jej vtedy zvyknú objaviť tiež, ale je ich menej. Okrem týchto vyrážok má dcéra vracia mlieko aj 1 - 2 hodiny po dojčení. Od narodenia bola viac uplakaná, ale už sa to zlepšuje.

Môže mať 5-mesačná dcéra alergiu na nejakú zložku mojej stravy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko píšete, že to je aj po UM, tak jedine by mohlo ísť o reakciu na bielkovinu kravského mlieka.

Pokiaľ dcérka pekne priberá, je okrem toho občasného vyvrackania spokojná, tak by som to asi nateraz nejako viac neriešila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas