Známy s herpesom bol pri mojom dvojmesačnom bábätku. Aká je pravdepodobnosť nakazenia?

Zodpovedané
20. sep 2020

Dobrý deň,

mám dvojmesačné bábätko a včera bol na návštevu člen rodiny, u ktorého som si nevšimla, že ma herpes (už sa hojil - chrasta). Rozprával na malú asi z metra cca 30 sekúnd.

Aká veľká je pravdepodobnosť nakazenia?

Ako zvládajú liečbu také malé bábätka?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dieťatko nepusinkoval, nechytal po tom ako chytal herpes tak je šanca minimálna, až žiadna.

Ochorenie (herpetická gingivostomatitída) je u dvojmesačných bábätiek skôr raritou. Pri ťažšom priebehu sa nasadzuje liečba, na ktorú detičky veľmi pekne a rýchlo reagujú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas