Aká je úspešnosť darcovského programu u 43 ročnej ženy?

Zodpovedané
7. sep 2019

Dobrý deň,

mám 43 rokov a za sebou jedno neúspešné IVF ako 38 ročná pacienta, 2 x neúspešné IVF ako 39 ročná, 2 x neúspešné IVF ako 40 ročná a 1 IVF ako 41 ročná (darcovský program - vajíčka, mužove spermie). Tehotenstvo sa ujalo, ale kvôli postihnutiu plodu, kde hrozil Downov syndróm a iné choroby - zákrok v 3. mesiaci tehotenstva ukončili. Ďalej mám za seou, IVF - neúspešný darcovský program ako 42 ročná a 1 IVF - darcovský tiež neúspešný program ako 43 ročná.

Ešte mám 2 embryá.

Aká je úspešnosť darcovského programu u mňa a prečo nám stále nevychádza IVF?

Mám ísť znova do toho?

Meriam 166 cm a vážim 98 kg.

Je u mňa problém váha?

V spise mám napísané, že trpím idiopatickou neplodnosťou. Všetky vyšetrenia som mala v poriadku. Bola som na laparoskopii, prefukoch i na imunologickom a genetickom vyšetrení.

Som z toho dosť sklamaná. Na IVF teraz chodím do Reprofitu Brno.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, či bol v tehotenstve potvrdený Downov syndróm. Ak áno, tak je možné zostávajúce embryá vyšetriť geneticky.

Vhodné je zopakovať embryotransfer, máte ešte 2 zamrazené embryá. Pri darcovskom programe je všeobecne šanca na otehotnenie vysoká, u nás 80-85 % na transfer. Takisto samozrejme je vhodné pred tehotenstvom podľa možností zredukovať váhu.

Z vyšetrení je možná ešte hysteroskopia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič