Menzes mi mešká 14 dní, ale test bol negatívny. Som tehotná?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

mám 41 rokov, 2 zdravé deti a menzes mi mešká 14 dní. Dovtedy som ho mala presný, plus - mínus 2 dni. Test bol negatívny, tak som išla k doktorke. Tá mi bez odberu krvi a bez vyšetrenia naordinovala kyselinu listovú a Duphaston na 10 dní.

Potom by som mala dostať menzes. Bolia ma kríže, trošku aj prsia. Mávam chvenie v oblasti podbruška.

Môžem byť tehotná?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na ultrazvuku je väčšinou možné zistiť príčinu meškania menzesu.

Ak nie, tak sa realizuje hormonálny odber a HCG. Môžete byť tehotná.

Odporúčam krvný tehotenský test a hormonálny odber.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič