Som v 5. týždni a málinko špiním. Mám ísť k lekárovi?

Zodpovedané
3. okt 2019

Dobrý deň,

som asi v 5. - 6. týždni po 2 potratoch, kedy sa obe tehotenstva nevyvíjali už od začiatku. Teraz som prvýkrát otehotnela úplne prirodzene. Mám nasadený Fraxiparine, Acidum folikum, magnezium.

Doktor mi nedal Duphaston a ani Utrogestan. Vraj nie je dôvod pokiaľ nešpiním. Pred dvomi dňami sa mi objavilo špinenie. Je veľmi slabučké bledohnedej farby. Len pri vytretí.

Som doma, mám kľudový režim a kontrolu mám v pondelok. Na ultrazvuku toho ešte asi lekár veľa neuvidí.

Je na mieste radšej bežať na kontrolu?

Je nutne/lepšie nasadiť progesteron?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vzhľadom k opakovaným potratom preparáty progesterónu určite odporúčam.

Možné je užívanie tabliet celkovo, lokálnych tabliet do pošvy alebo injekcií.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič