Aká je lehota na zrušenie žiadosti podanej v sociálnej poisťovni?

Zodpovedané
5. feb 2023

Dobrý deň,

podali sme žiadosť o zrušení príspevku dieťaťa rodičovi na dôchodok. Chceme to však vrátiť späť, aby mu tento príspevok bol vyplácaný. Žiadosť sme podali 1.2.2023.

Je možnosť to ešte v sociálnej poisťovni zrušiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podať vyhlásenie na účely nároku na rodičovský dôchodok je možné len raz ročne. Teraz prvýkrát do 28. februára 2023 a nasledujúce kalendárne roky vždy do konca augusta. Ak do 28. februára 2023 príde od jedného dieťaťa viacero vyhlásení, akceptovať sa bude vyhlásenie, ktoré bolo podané ako posledné.

Skúste sa informovať v Sociálnej poisťovni, či by Vám podané tlačivo nezrušili, stornovali.

S prianím pekného dňa,
Lenka