Je možné pracovať popri rodičovskej a materskej aj u iného zamestnávateľa?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

pred nástupom na MD a RD som pracovala u zamestnávateľa na polovičný úväzok, pracovný pomer stále trvá, momentálne poberám rodičovský príspevok. Mám možnosť sa zamestnať aj u iného zamestnávateľa. Práca je z domu a časovo podľa toho, ako budem môcť a stíhať. Na pracovnej zmluve by bol uvedený plný úväzok. Na druhú MD nastupujem v polovici januára budúceho roka.

Je možné takto uzavrieť druhý pracovný pomer, ktorý by trval aj počas MD?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete mať prácu aj popri RD, nie sú žiadne obmedzenia. Ale ak má práca, ktorú chcete vykonávať konkurenčný charakter, tak potrebujete na jej vykonávanie súhlas zamestnávateľa.

Pokiaľ bude druhý pracovný pomer trvať počas nasledujúcej materskej, tak príjem nesmiete mať z toho nemocenského poistenia, z ktorého si uplatníte nárok na materské, t.j. v prvom zamestnaní, kde ste teraz na RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka