Kedy musím zamestnávateľovi oznamiť, že ostávam na predĺženom rodičovskom?

Zodpovedané
23. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Kedy pred ukončením klasického rodičovského príspevku a jeho predĺžením z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu mám povinnosť túto skutočnosť oznámiť?

Je dosť možné, že vyrozumenie dostanem až po ukončení štandardného RP.

Do práce sa nechystám v prípade schválenia nastúpiť.

Kedy najskôr pediater vypisuje papiere?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam podať si žiadosť o predĺženie RP minimálne 2 mesiace pred dovŕšením 3 rokov, aby ste stihli 60-dňovú lehotu na vyjadrenie. Doktor môže vypísať tlačivo aj skôr.

Zamestnávateľovi sa zmeny oznamujú minimálne jeden mesiac vopred.

S prianím pekného dňa,
Lenka