Reťazový pôrod a dobrovoľné nemocenské poistenie. Ktoré dni sa mi budú započítavať?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

bola som DNP. Následne som z tohto poistenia čerpala materskú, počas ktorej som poistenie neplatila. Nebolo však zrušené. Poistenie som si platila ešte pár dní po materskej, čiže už počas poberania rodičovskej.

Rátajú sa mi aj dni, počas ktorých som bola na MD ako dni, počas ktorých som bola DNP?

Budem mať reťazový pôrod a potrebujem 270 dní NP.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste si dobrovoľné poistenie počas celej materskej ponechali, tak budete mať nárok na materské aj na druhé dieťa. Dobrovoľné poistenie Vám ide od prihlásenia. Bez problémov splníte podmienku získania 270 dní nemocenského poistenia pred žiadosťou o materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka