Započítava sa do podpory aj neplatená rodičovská dovolenka?

Zodpovedané
14. nov 2022

Dobrý deň,

od roku 2015 som bola na RD (nárok na materskú som nemala). Keď dieťa dovŕšilo 3 roky, išla som na neplatenú RD. Zamestnaná som bola rok a 3 mesiace. Počas týchto 3 mesiacov v skúšobnej dobe mi dali výpoveď.

Započítava sa do podpory aj neplatená RD, alebo nemám nárok na podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia. To vo Vašom prípade nie je.

S prianím pekného dňa,
Lenka