Bude mať syn kvôli hypotónii v budúcnosti problémy?

Zodpovedané
17. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Môjmu synčekovi v prvom roku zistili hypotóniu. Nenapredoval tak, ako mal - mal slabý chrbátik a ešte zváštne krčil pršteky na nohách. Začali sme cvičiť cviky, ktoré nám boli odporučené a hneď sa sám posadil. Teraz začal štvornožkovať a dnes sa prvýkrát sám pritiahol do stoja.

Po dvoch mesiacoch cvičenia spravil obrovský pokrok.

Mohol by mať v budúcnosti ešte kvôli tejto diagnóze nejaké problémy? Musím s ním stále cvičiť aj vtedy, keď už začne chodiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Vášmu synovi sa začína práve v tomto období formovať klenba nohy. V budúcnosti môžu hroziť Vášmu synovi ploché nohy. Vhodné sú zmeny terénov ako tráva, piesok, kamene.

Chôdza na boso je veľmi zdravá. Ak Váš syn začne chodiť, je vhodné mu zabezpečiť práve takéto preventívne opatrenie.
Vhodné sú aj rôzne balančné cvičenie, rôzne baby balance. Zvážila by som návštevu u detského fyzioterapeuta, ktorý sa venuje detským nohám a vie Vám skontrolovať vývoj nôh Vášho syna na podoskope, odporučiť vhodnú obuv, prípadne cviky na plochonožie.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk