3,5 ročná dcérka je naviazaná na otca a ja sa starám o bábätko. Ako si správne rozdeliť čas s deťmi?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň,

naša 3,5 ročná dcérka veľmi lipne na otcovi. Máme aj skoro 5 mesačného synčeka a samozrejme od jeho narodenia je to ešte horšie. Predtým to bolo nie až také výrazné, aj keď jej veľmi chýbal, keďže pracuje celé dni a väčšinou aj víkendy.

Väčšinu dňa a aj všetky denné činnosti sme robili spolu my dve a on sa pridal, keď mal čas alebo až večer. Vtedy ju kúpal a občas uspal. No teraz pracuje menej, viac sa venuje malej a ja sa starám o malého. Syn je dojčený, veľa nespí, takže je na mňa stále nalepený v šatke.

Dcérke sa venujem ako môžem. Vždy, keď sa dá, tak sa s ňou hrám, alebo ideme von.
.
Momentálne sa uspávajú cca naraz, tak ich máme rozdelených. Manžel ju vozí do škôlky a väčšinou aj vyzdvihuje. To som predtým robila ja. Keď prídu, tak sa chce hrať iba s ním. Alebo chce ísť s ním na dvor a pomáhať mu pri práci. Keď je vonku pekne, vidím ju až večer. Večerné procedúry s ňou robí tiež manžel. Chce len jeho, plače, hádže sa o zem.

Snažíme sa o kontaktnú výchovu, ale tu si nevieme pomôcť. Manžel jej chce vyhovieť. Ja chcem s ňou tiež tráviť čas. Ale ako keby naschváľ sa vtedy zobudí synček, alebo synček ide papať, treba s ním cvičiť. Muž sa radšej postará o dcéru ako o plačúce bábätko.. Ako to mame urobit, aby

Ako vyvážiť čas s oboma deťmi?

Ja s dcérou môžem byť len na kratšie časové úseky. Aspoň kým trochu nepodrastie a budem ho môcť nechať na dlhšie mužovi. Fľaše a ani cumlíky nepoužívame. Kvôli dojčeniu nemám malého ani ku komu odložiť.

Ako dcérke citlivo vysvetlím, že aj ja s ňou chcem robiť veci ako kedysi?

So synčekom má dcérka pekný vzťah, zbožňuje ho. Nežiarli, teda aspoň navonok.

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe toho, čo som si prečítala, je zjavné, že vo vašej rodinke poskytujete prijímajúce a teda aj bezpečné prostredie. Dcérka si prirodzene vyberá trávenie času podľa možností a svojich potrieb.

Keďže otec je rovnako príťažlivý a inšpiratívny ako mama, ktorá momentálne nie je tak dispozícii ako keď bola dcérka iba jediné dieťa, teší sa tráveniu času s ním. Synček Vás momentálne potrebuje viac ako ona.

Buďte naplno tam, kde Vám to prirodzene situácia dovoľuje a prináša. Trávte hoc aj krátke chvíle, keď synček zaspí a ona je bez ocka v činnosti s ňou. Nechajte nech vás uvádza do svojho aktuálneho diania, prežívania a budete tak v intenzívnom spojení. Prehĺbite tak vaše vzťahové puto. Tešte sa z harmónie, ktorá u vás funguje.

Prajem pokoj a radosť!