Aké kritéria považujete pri výbere škôlky za dôležité?

Zodpovedané
23. máj 2021

Dobrý deň,

mám syna, ktorý je uzavretejšej povahy. Vyberáme mu škôlku.

Aké kritéria považujete pri výbere škôlky za dôležité?

Je dôležitejšia dostupnosť z hľadiska bydliska/práce, alebo nástup dieťaťa do vzdialenejšej škôlky s kamarátom?

Je možné, že dieťa sa spriatelí s niekým novým a potom bude výhodnejšia bližšia škôlka (kvôli rannému zhonu). Ale viem, že kamarát pri nástupe do predškolského zariadenia vie veľmi pomôcť.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výbere škôlky je treba sa riadiť založením syna a jeho pocitom v tých dvoch škôlkach.
Keďže je uzavretejší iste by som dbala na veľkosť škôlky a ranný režim, ktorý funguje pri schádzaní sa.

Ak ide o veľkú škôlku a zbierajú sa deti v jednej triede a až potom odchádzajú do tých svojich, môže to byť neprimerane stresujúce. Radšej menšie prostredie, ktoré rýchlejšie obsiahne, vyzná sa a má jednoznačne oddelenú svoju triedu. Vie, čo môže čakať a pomáha mu to v prvej fáze, kedy sa udomácňuje a orientuje.

Snažila by som sa zoznámiť s budúcou pani učiteľkou, ak by sa dalo nech synček môže vidieť ako s deťmi pracuje, čo sa v triede deje.

Taktiež možnosť adaptácie či sa dá robiť postupne. Pýtajte sa akú majú skúsenosť s deťmi synovho typu, aké majú odporúčania.
Porovnajte výchovné prístupy jednotlivých škôlok. Nakoľko s nimi súhlasíte, existujú významné výhrady z vašej strany?

Otázka, z ktorej sa veľa dozviete je: Ako riešia konflikty medzi deťmi?
Porovnajte na čo sú zamerané obe škôlky, čo sa viac blíži založeniu vášho chlapčeka.

Po návšteve každej škôlky sa zvlášť pýtajte synčeka, čo ho tam najviac zaujalo, či je niečo na čo by sa tam tešil? Nejaký nápad z jeho strany, komentár k p. učiteľke. Potom sa opýtajte, kde by išiel radšej a prečo?

Ak by nastal moment, že kamarát ide do tej druhej, opýtala by som sa, či by chcel byť s ním alebo radšej ostáva pri pôvodnej voľbe, ak teda daná škôlka nebude z vašej strany vážny problém.

Šťastnú voľbu želám!